BMW serii 2 Gran Coupé – ostatnie testy

Gran Coupé to koncepcja czterodrzwiowego coupé znana z wyższych klas samochodów BMW. BMW serii 2 Gran Coupé to samochód z nowoczesnym napędem na przednie koła. Zastosowano w nim kontrolę trakcji z systemem ARB, w którym kontrola poślizgu odbywa się w sterowniku silnika. Krótka ścieżka sygnału trzykrotnie skraca czas przesyłania informacji, tym samym reakcja jest kilkukrotnie szybsza. System działa w połączeniu z układem DSC i zmniejsza podsterowność auta. Standardowo oferowany jest układ BMW Performance Control, zwiększający siłę napędową na kółach zewnętrznych podczas jazdy po łuku i nowa blokada mechanizmu różnicowego Torsena na przedniej osi.

BMW serii 2 Gran Coupé

BMW serii 2 Gran Coupé przechodzi ostatnie testy drogowe, przy okazji jest jeżdżącą reklamą. Oprócz kamuflażu, samochód testowy ma duże kody QR, które kierują na stronę www.bmw.com/2-series-gran-coupe.

BMW serii 2 Gran Coupé

Premiera w listopadzie 2019 roku na Wystawie Samochodowej w Los Angeles (Los Angeles Auto Show) i wówczas będzie znanych więcej informacji na temat nowego auta. Wprowadzenie na rynek wiosną 2020r.

BMW serii 2 Gran Coupé