CUPRA Tavascan – koncepcyjny SUV elektryczny

CUPRA Tavascan Electric Concept to pojazd, który powstał na rosnące zapotrzebowanie rynku – samochody SUV, o sportowej sylwetce SUV coupe), z napędem elektrycznym.

CUPRA Tavascan

Napędzają go dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś, o łącznej mocy 306 KM (225 kW). Pozwala to na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie poniżej 6,5 sekundy. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności energetycznej 77 kWh pozwalają na jazdę na odległość 450 km wg cyklu WLTP.

CUPRA Tavascan

Samochód powstał na platformie MEB Volkswagena, baterie umieszczono w podłodze, dzięki czemu środek ciężkości jest nisko. Sprzyja to dynamicznej jeździe, zwłaszcza na zakrętach.

CUPRA Tavascan

Wnętrze to skóra, włókno węglowe i alcantara, oświetlone rozproszonym światłem LED. Kubełkowe fotele i cyfrowy zestaw wskaźników (12,3 cala) dopełniają nowoczesnego charakteru. Obok panel 13-calowy do multimediów, informacji i rozrywki.

CUPRA Tavascan

Wentylacja, a ujmując szerzej przepływ powietrza jest chyba najważniejszym elementem w tej koncepcyjnej konstrukcji. Z jednej strony uzyskano niskie opory przepływu powietrza, z drugiej doskonałe chłodzenie baterii.

Premiera za kilka dni na IAA we Frankfurcie.