Nowy Chevrolet Corvette

C8 Corvette Stingray nie ma silnika pod maską, tylko za plecami kierowcy. Silnik położony centralnie to nowość w historii Corvette. Dzięki takiemu rozwiązaniu Corvette ma lepszy rozkład masy, a kierowca siedzi bardziej z przodu, mając lepsze wyczucie auta i lepszy widok dzięki niżej położonej masce przedniej. Kokpit jest przesunięty do przodu o 42 cm.

C8 Corvette Stingray

Za napęd odpowiada wolnossący silnik V8 LT2 o pojemności 6,2 l, moc 497 KM i moment obrotowy 630 Nm. Silnik będzie mógł zobaczyć każdy, ponieważ w klapie jest przezroczysty panel o grubości 3,2 mm. A jest się czym chwalić. W wersji z pakietem Z51 moc i moment obrotowy nieznacznie wzrasta (495 KM, 640 Nm).

Ośmiostopniowa automatyczna dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DCT) działa bardzo szybko, przenosi napęd w całości na tylne koła. Kierowca ma do wyboru 6 trybów pracy : 4 standardowe dostępne dotychczas oraz konfigurowalne MyMode oraz tryb Z, oferujący jeszcze większe możliwości, w tym ingerencję w regulacje skrzyni biegów i silnika. Możliwa jest półautomatyczna zmiana biegów łopatkami na kierownicy.

C8 Corvette Stingray

W wersji Z51 Corvette Stingray rozpędza się do 60 mil na godzinę (mph) w czasie poniżej 3 sekund 60 mph to ok. 96,5 km/h). To wynik porównywalny z dotychczasowym modelem, ale w najmocniejszej wersji Z1. Jest to możliwe dzięki małej masie wynoszącej tylko 1530 kg (szeroko stosowane włókno węglowe i aluminium) oraz dopracowanej aerodynamice.

Felgi aluminiowe 19 cali z przodu, 20 cali z tyłu. Hamulce tarczowe Brembo o średnicy tarcz 320 mm i 345 mm (w wersji z pakietem Z51 więcej 338 i 351 mm).

Ciekawostką jest szybkie zwiększenie prześwitu na przednim zderzaku o 40 mm w 2,8 sekundy, jako ochrona przed wybojami. Działa do prędkości 38 km/h (24 mph) i można go zaprogramować do pracy z GPS dla 100 lokalizacji.

Wnętrze Corvette Singray

Bogate wyposażenie C8 Corvette Stingray, m.in.:

  • Performance Data Recorder to zaawansowany system do analizy jazdy wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości z możliwością rejestracji w pętli albo punkt-punkt.
  • Systemy nagłaśniania Bose: w standardzie 10głosników, w opcji 14-głośnikowy system Bose Performance Series.
  • Pamięć fotela kierowcy i pasażera, podgrzewana kierownica.
  • Alarm ostrzegający przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w oponach.
  • Magnetic Ride Control 4.0 dostarcza danych do analizy na podstawie przyspieszeniomierzy zamontowanych na zawieszeniu.
  • Trzy poziomy wykończenia: 1LT, 2LT i 3LT.
  • Trzy opcje miejsc siedzących: GT1, GT2 i Competition Sport.
C 8 corvette stingray

Chevrolet C8 Corvette Stingray wejdzie do produkcji pod koniec 2019 roku. Podane informacje dotyczą wersji USA.