Volkswagen T-Roc Cabriolet

Czy crossover może być kabrioletem? Volkswagen uważa, że tak i prezentuje T-Roc Cabriolet, czyli wersję crossovera z otwartym dachem.

Volkswagen T-Roc Cabriolet
Volkswagen T-Roc Cabriolet z zamkniętym dachem

Miękki dach otwiera się w ciągu dziewięciu sekund, a można to robić przy prędkości do 30 km/h. Bezpieczeństwo pasażerów jest zapewnione poprzez wzmocnioną ramę przedniej szyby i wzmocnieniami wysuwającymi się zza tylnych zagłówków w razie przekroczenie dozwolonego przyspieszenia bocznego lub przechyłu samochodu. Auto jest nieco dłuższe i ma nieznacznie powiększony rozstaw osi w stosunku do „zwykłego”T-Roc. Bagażnik niestety zmniejszył się, trzeba gdzieś schować dach po złożeniu.

Volkswagen T-Roc Cabriolet napędzają silniki TSI o pojemności 1,0 l (115 KM) oraz 1,5 l (150 KM). Skrzynia biegów ręczna sześciobiegowa, a w mocniejszej wersji również siedmiobiegowy dwusprzęgłowy automat. Być może z czasem w ofercie będzie również silnik 2,0 TSI 190 KM.

Volkswagen T-Roc Cabriolet kokpit
Volkswagen T-Roc Cabriolet bagażnik

Przewidziano dwie wersje wyposażenia „Style” i „R-Line” o charakterze sportowym. System audio/nawigacja ma ekran do 8 cali, a opcjonalnie dostępny jest wirtualny kokpit ( Digital Cockpit).

Premiera Volkswagen T-Roc Cabriolet na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, dostawy na rynek wiosną 2020 roku.